INVENTA spol. s.r.o.

O firmě

Začátek historie společnosti je datován do druhého čtvrtletí roku 1991, kdy se zakládající společníci Ing. Miloš Culka, Miloš Culka junior a Josef Kubelka dohodli, že budou společně podnikat ve stavebnictví, speciálně ve stavebních řemeslech.

Rozhodnutí bylo ovlivněno dovednostmi jednoho každého z nich – elektrikáře, topenáře a plynaře. Tato řemesla všichni do té doby provozovali samostatně na živnostenské listy.

Založení společnosti s ručením omezeným dávalo daleko větší prostor pro množství a objem jednotlivých zakázek a také ve větší míře dovolovalo pokrýt poptávku trhu.
Postupně, kromě stavebních prací firma rozšiřovala činnost i do jiných oblastí tak, jak v této době byly možnosti u nepokrytých segmentů trhu.

Přelomovým rokem pro společnost se stal rok 1998, kdy v rámci velké privatizace se podařilo od státu odkoupit část areálu bývalého Železničního vojska v Pardubicích, a firma začala po sedmi letech vlastnit prostory pro administrativu i výrobní činnost.

Postupně zrekonstruovala stávající objekty, zajistila nezávislé přípojky vody, kanalizace, plynu a elektrické energie a to vše zároveň paralelně s realizací sjednaných stavebních zakázek.

Kromě jiného, v rámci potřeb dodávky pohonných hmot pro své stavební stroje, vybudovala neveřejnou čerpací stanici, která je v provozu do současnosti.
Určitou krizí prošla v období od roku 2008-2010, kdy všeobecný pokles objemu stavebních prací donutil firmu k podstatné redukci počtu zaměstnanců.

V roce 2010 firma využila výhodné dotační politiky EU a zakoupila stroje pro recyklaci stavebního odpadu, a to jako doplněk pro svoji hlavní výrobní činnost.

V roce 2019 firma využila dotační politiku EU a realizovala výstavbu fotovoltaické elaktrárny v areálu firmy .

PLAK-T2.jpg

Rychlý kontakt

INVENTA, spol. s.r.o.

S. K. Neumanna 2708

530 02 Pardubice

TEL 464 625 601
MAIL all@inventa-sro.cz

Prodej tříděné zeminy a recyklátu